قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / خبر / فرهنگ و هنر / برگزاری کنگره امام شافعی آرزوی دیرینه مردم و روحانیون دیواندره بود

برگزاری کنگره امام شافعی آرزوی دیرینه مردم و روحانیون دیواندره بود

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: برگزاری کنگره امام شافعی(رض) آرزوی دیرینه مردم و روحانیون شهرستان دیواندره بود.

 به گزارش عدالت خبر، بهرام فاتحی روز دوشنبه در پیش کنگره بین المللی امام شافعی(رض) در دیواندره گفت: برگزاری این کنگره در دیواندره نشان داد این شهرستان قابلیت و توانمندی برگزاری همایش ها و کنگره های ملی و بین المللی را دارد و به همه مسوولان ثابت کرد با تکیه بر توانمندی های داخل شهرستان می توان کارهای بزرگی را انجام داد.

وی افزود: روحانیون همواره پشتیبان و یاریگر برنامه های فرهنگی، دینی و مذهبی در دیواندره بوده اند و در جریان برگزاری این کنگره نیز طلاب و روحانیون منطقه همراهی مثال زدنی داشتند.
فرمانداره دیواندره در ادامه اظهار کرد: برگزاری کنگره امام شافعی این پیام را برای جهانیان دارد که در چهارچوب مرز پرگهر ایران اسلامی، وحدت، انسجام و همبستگی به تمام معنا و عمیقا جریان دارد.
وی با بیان اینکه با نگاه به جغرافیای خاورمیانه اقتدار و امنیت ایران اسلامی به عینه مشاهده می شود افزود: اقتدار و امنیت ایران اسلامی با جانفشانی تمام کسانی که از بدو پیروزی انقلاب وحدت بخش اسلامی تلاش کرده اند حاصل شده و آخرین این افراد سردار شهید همدانی است.
او بیان کرد: این کنگره و کنگره های مشابه در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، دینی، مذهبی و اقتصادی پیامی دارد و آن هم رو به رشد و توسعه بودن کشور است.
فاتحی ادامه داد: بدون شک برگزاری کنگره امام شافعی در دیواندره می تواند به پاسداشت و معرفی و تبلیغ افکار امام شافعی که یکی از دغدغه های همیشگی مردم، نخبگان و روحانیون این شهرستان است کمک کند.
وی اظهار کرد: هر چند استقبال برای ارائه مقاله در این کنگره خوب بود اما چون این کنگره پیش کنگره ای برای برگزاری کنگره بین المللی است لذا ما فرصت اعلان عمومی برای دریافت مقالات، داوری و ارائه نداشتیم.
در ادامه این پیش کنگره شیخ محمد دباح الخضر امام جمعه طرابلس لبنان و نماینده ولی فقیه در کردستان سخنرانی خواهند کرد.
نخستین پیش کنگره امام شافعی(رض) با حضور روحانیون برجسته اهل سنت ایران اسلامی و جمعی از علمای برجسته کشور عراق و لبنان صبح امروز دوشنبه در شهرستان دیواندره برگزار شد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام*/۶۵۴۳/۹۲۰۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.