قالب وردپرس افزونه وردپرس

تجلیل از قهرمانان ورزشی در دیواندره

قهرمان و هیات های ورزشی فعال دیواندره که در سال های ۹۶ و ۹۷ عناوین قهرمانی به دست آورده بودند در مراسمی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در مراسمی که با حضور گسترده ورزشکاران، دکتر سید مهدی فرشادان نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستان دیواندره در سالن مجتمع فرهنگی و هنری برگزار شد از قهرمانان ورزشی و هیات های فعال در سال های ۹۶ و ۹۷ تقدیر شد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: باور دارم در حوزه ورزش و اقدامات فرهنگی جوانان کار کنیم به همان نسبت با کاهش آسیبهای اجتماعی روبه‌رو خواهیم شد. قهرمانان ورزشی که در عرصه های بین المللی به رقابت می پردازند نماینده ایران اسلامی هستند و کسب مدال رنگارنگ آنها نشانه پیروزی جمهوری اسلامی و اقتدار ورزش کشورمان است.
سیدمهدی فرشادان ادامه داد: امسال اعتبارات خوبی از محل تملک دارایی ها به ورزش و جوانان کردستان اختصاص یافته که برای جذب آن باید تلاش کنیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات ورزشی استان را رفع کنیم.

وی اضافه کرد: تکمیل استخر سرپوشیده دیواندره مطالبه به حق جوانان این شهر است ۱۳سال پیش کلنگ ساخت استخر سرپوشیده در شهر دیواندره به زمین زده شد. این طرح ورزشی با وجودی که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت بخاطر کمبود اعتبار نیمه کار ماند و امسال با پیگیری های انجام شده توانستیم پنجاه میلیارد ریالی اعتبار برای آن جذب کنیم تا جوانان این شهر از این مکان ورزشی استفاده کنند.
فرشادان تصریح کرد: این پروژه در حال حاضر فعال می باشد و طبق برنامه زمانبدی در تاریخ مشخص شده تحویل داده خواهد شد . این پروژه بر اساس اعلام قبلی در دهه مبارک فجر امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث بودجه اشاره کرد و گفت: اعلام کاهش بودجه سال ۹۸ کوردستان که این روزها در فضای مجازی و برخی محافل طرح و به آن دامن زده می‌شود؛ ناشی از بی‌اطلاعی از اعداد و ارقام بودجه و جزییات آن است. مقایسه رقم کلی بودجه سال ۹۷ با ۹۸ کوردستان بدون توجه به جزییات آن اشتباه است.

فرشادان ادامه داد: عنوان این مطلب به معنای رضایت از رقم بودجه سال آتی نیست کما اینکه در تذکر صریح و شفاهی اعتراض خود را به آن اعلام کردم. : اعتبارات آموزش و پرورش و بنیاد شهید بخش کلانی از بودجه هر استان را شامل می‌شود که در لایحه ۹۷ پیشنهادی دولت، این دو در ردیف اعتبارات استانی لحاظ شد که با اعتراض نمایندگان مجلس تصویب نشد تا همچون سنوات گذشته به صورت کشوری پرداخت شود.

وی افزود: سهم کوردستان در قانون بودجه سال ۹۷ از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۸۳۰ میلیارد تومان بود که ۷۵/۸ درصد کل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشور را شامل می‌شد که این رقم در بودجه سال ۹۸ به ۹۱۵ میلیارد تومان رسیده است.

فرشادان با تشکر از فعالان رسانه‌ای و مدنی استان به خاطر حساسیت در پیگیری وضعیت بودجه استان گفت: در کمیسیون تلفیق تمام تلاش خود را برای افزایش بیشتر بودجه – با توجه به تورم فعلی – انجام خواهم داد برخی از کاستیهای بودجه استان را جبران کنم.

در ادامه برنامه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دیواندره نیز در سخنانی گفت: امسال سهم ورزش شهرستان از اعتبارات تملک دارایی ها ۲۷ میلیارد ریال بود که با جذب ۱۰۰ درصدی آن شاهد تحول بزرگی در ورزش بودیم.
گلاله محمدسلیمی تاکید کرد: در طول سال های ۹۶ و ۹۷ بیش از ۵۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی و مسابقات قهرمانی کشور اتومبیل رانی، کشتی، بدمینتون و تکواندو در این شهرستان برگزار شد.
وی افزود: براساس شاخص های ورزشی هیات های کشتی، بدمینتون و اتومبیل رانی از هیات های برتر شهرستان بودند که امروز از آنان و برخی مربیان و قهرمانان رشته های مختلف ورزشی که عناوین قهرمانی در مسابقات مختلف کسب کرده بودند، با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.
چهار هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب ۳۱ هیات ورزشی رشته های مختلف در شهرستان دیواندره فعالیت دارند.  در بخشی پایانی مراسم نیز از ادارات و خبرنگارانی که در طول سال با اداره ورزش و جوانان همکاری داشتند تجلیل شد.

مطلب پیشنهادی

انتخاب ورزشکار سال دیواندره

ورزش : انرژي هاي انسان را به قدرت هاي فردي ، كشوري ، جهاني و آخرتي تبديل مي كند.

بازیکن دیواندره‌ ای تیم استقلال تهران در انتظار اعتماد سرمربی

بازیکن دیواندره‌ ای تیم امید استقلال تهران با زدن ۱۷ گل و هتریک در مسابقه …

ورزشکار دیواندره‌ای قهرمان مسابقات قویترین مردان کُرد شد

ورزشکار دیواندره ای در رقابتی نفسگیر با ورزشکاران  کُرد کشور موفق به کسب عنوان قهرمانی …

وعده هایی که رنگ واقعیت به خود نگرفت / خبری از افتتاح استخر سرپوشیده دیواندره در دهه فجر نیست

علی رغم اعلام قبلی تمام مسئولان مربوطه استان و شهرستان خبری از افتتاح استخر سرپوشیده …

مسابقات اتومبیل رانی شتاب بانوان در دیواندره برگزار شد

جمعی از بانوان اتومبیل ران دیواندره ای در مسافتی به فاصله ۴۰۰ متر در سه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.