قالب وردپرس افزونه وردپرس

نتیجه انتخابات در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران تایید شد

رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: نتیجه انتخابات در ۲ حوزه انتخابیه این استان (حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد) از سوی شورای نگهبان تایید شد.

به گزارش عدالت خبر حسین خوش اقبال روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شورای نگهبان امروز صحت برگزاری انتخابات را در حوزه‌های مختلف اعلام کرد که در میان انها حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره و مریوان و سروآباد در استان کردستان نیز وجود داشت.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان پیشتر در ۱۳ اسفند نیز صحت برگزاری انتخابات در سه حوزه دیگر استان کردستان شامل حوزه انتخابیه قروه و دهگلان، حوزه انتخابیه سقز و بانه و حوزه انتخابیه بیجار را نیز تایید کرده بود.

با مراجعه به ۱۲۷ هزار و ۸۳۸ آرای صحیح حوزه انتخابیه سید مهدی فرشادان با کسب ۲۸ درصد شامل ۳۵ هزار و ۷۱۶ رای از رای صحیح و محسن فتحی با کسب ۲۵.۵ درصد شامل ۳۲ هزار و ۵۱۸ رای از آرای صحیح از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره کامیاران و شیوا قاسمی پور با کسب ۲۲.۶ درصد شامل هشت هزار و ۵۲۸ رای از ۳۷ هزار و ۷۵۱ رای صحیح در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد در این دوره از انتخابات پیروز شدند.

بهزاد رحیمی منتخب حوزه انتخابیه سقز و بانه با کسب ۴۱.۲ درصد شامل ۳۴ هزار و ۴۳۹ رای از ۸۳ هزار و ۵۱۳ رای صحیح، پرویز اوسطی با کسب ۲۵.۷ درصد شامل ۱۷ هزار و ۱۶۹ رای از ۶۷ هزار و ۵۹ رای صحیح حوزه انتخابیه قروه و دهگلان به مجلس یازدهم راه یافته اند.

بر اساس نتایج شمارش آراء حوزه انتخابیه شهرستان بیجار ۳۷ هزار و ۲۷۴ رای صحیح داشت که حمدالله کریمی (نماینده فعلی) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۴ رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۳۴ شعبه پیش بینی کرده بودند که ۵۲۹ مورد از این شعبات شهری و ۷۰۵ مورد نیز روستایی بود.

مطلب پیشنهادی

تکمیل سد “سیازاخ” دیواندره نیازمند ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان از آبگیری کامل سد سیازاخ دیواندره در سال …

دفتر خبرنگاران شهرستان دیواندره افتتاح شد

دفتر رسمی خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان دیواندره با هدف هم دلی و تبادل تجربیات …

اعضای ستاد انتخابات شهرستان دیواندره منصوب شدند

فرماندار شهرستان دیواندره با صدور احکامی جداگانه مسوولان کمیته ها و اعضای ستاد انتخابات این …

تفنگ بادی جوان دیواندره ای را راهی اتاق عمل کرد

یک جوان اهل روستای مودی دیواندره بر اثر اصابت گلوله جهت مداوا به سنندج اعزام …

تعرفه بیمه کمر کارگران ساختمانی را خم کرد

افزایش تعرفه بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی بار سنگین کارگران را دوچندان کرده است و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.