کردستان یک گام تا جشن پایان گازرسانی

با روشن شدن شعله های خدمت در کردستان ضریب نفوذ گاز در این استان به بیش از ۹۸ درصد رسید که نشان از اهتمام ویژه دارد.

ارائه هر خدمتی در نقاط دور و روستایی مصداق بارز عدالت اجتماعی است. شرکت گاز استان کردستان با گازرسانی به نقاط صعب العبور استان نشان از اهتمام دولتمردان دولت مردمی در راستای برقرار عدالت اجتماعی و برخورداری تمام اقشار از خدمات است.

گازرسانی به روستاها رفاه و آسایش را به همراه دارد. اکنون هر روز خبرهای گازرسانی به روستاهای دور دست موجی از خوشحالی را در میان مردم ایجاد می کند. روستاهایی که به سختی فکر می کردند که روزی گاز در روستای انها شعله ور شود.

ضریب نفوذ گاز در کردستان به نزدیک ۹۹ درصد رسید

مدیر عامل شرکت گاز کردستان می گوید: با افتتاح هایی که در دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید ضریب نفوذ گاز در استان به نزدیک ۹۹ درصد رسیده است. در حال حاضر ۳۲ شهر استان دارای ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی هستند.

احمد فعله گری ادامه می دهد: تاکنون گازرسانی به یک هزار و ۴۵۷ روستا و دو هزار و ۳۲۵ واحد تولیدی و صنعتی در استان انجام شده است.

وی بیان می کند: به مناسبت دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۰ گازرسانی به ۴۵ روستای استان کردستان، گازرسانی به ۱۳۳ واحد تولیدی و صنعتی به بهره برداری رسید. همچنین بهره برداری از ۱۴ مورد طرح های زیربنایی و مقاوم سازی افتتاح شد.

در دهه فجر امسال ۳۶ مورد عملیات گازرسانی به روستاهای جدید کلنگ زنی شد که با اتمام این روستاها کردستان جشن گام پایانی گازرسانی در استان کردستان برپا می شود.

سال ها انتظار

یکی از اهالی روستا می گوید: بعد از سالها انتظار بالاخره گاز به این روستا هم رسید. هر بار که برای دریافت سوخت زمستانی رنج های بیشماری را متحمل می شدیم فکر کوچ کردن به شهر به سراغمان می آمد.

وی ادامه می دهد: خوشحالیم که حداقل سال آینده را درگیر سوخت گیری و ذخیره آن نیستیم و به مانند مردم بسیاری از شهرها و روستاها در خانه ای گرم نظاره گر زمستان هستیم.

کردستان یکی از استان های کم برخوردار کشور از لحاظ زیر ساختی است امیدواریم با تلاش و اهتمام مسئولان در سایر حوزه ها نیز توسعه کردستان را شاهد باشیم.

انتهای پیام / عدالت خبر / دریا ویسی

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد