قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / خبر / اجتماعی / صلح یاران کردستانی سه محکوم به قصاص را نجات دادند

صلح یاران کردستانی سه محکوم به قصاص را نجات دادند

۰۹ آبان ۱۴۰۱ ۲۲:۱۳

معاون توسعه حل اختلاف کردستان با اشاره به وجود هزار و ۱۰۰ صلح یار فعال در استان برای رسیدگی به پرونده های مختلف، گفت: امسال سه محکوم به قصاص در پرونده‌های قتل عمد به همت صلح یاران از مجازات رهایی یافتند.

محکوم به قصاص

به گزارش عدالت خبر، بهادر اسدی عصر دوشنبه در سومین جلسه کارگروه استانی ویژه صلح و سازش در پرونده های قتل عمد در سنندج بر اهتمام جدی صلح یاران برای اخذ رضایت از اولیای دم تاکید کرد و اظهار داشت: صلح یاران از حمایت های لازم دادگستری برخوردار هستند و ضروری است افراد سرشناس در این حوزه با استفاده از نفوذ خود در میان مردم از این ظرفیت معنوی در جهت صلح و سازش بهره گیرند.

وی افزود: در حال حاضر ۵۲ محکوم قطعی به قصاص نفس در استان وجود دارد که امیدواریم با تلاش ها، اهتمام جدی و مسوولیت پذیری صلح یاران و با تاکید بر اولویت نوبت اجرای حکم این پرونده ها در جهت اخذ رضایت از اولیای دم نتایج مطلوبی به دست بیاوریم.

معاون توسعه حل اختلاف کردستان اضافه کرد: این معاونت در راستای تاکیدهای قرآن کریم و انبیای الهی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه، اقدامات موثری انجام داده است و این اقدامات با جدیت ادامه دارد.

اسدی بر لزوم انعکاس خبری و رسانه ای اقدامات و تلاشهای موثر صلح یاران در رسانه‌های جمعی و صداوسیما تاکید کرد و گفت: ارتقای روحیه گذشت و برادری میان مردم نهادینه شدن اخلاق و معنویت را در جامعه بدنبال دارد.

در این جلسه نمایندگان صلح یاران استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات و مشکلات خود در راستای ترویج صلح و سازش در جامعه پرداختند و مصوباتی به تصویب رسید.

مطلب پیشنهادی

پروژه مخابراتی در دیواندره

افتتاح چندین پروژه مخابراتی در دیواندره

مدیر مخابرات منطقه کردستان : همزمان با ایام دهه مبارک فجر، ۵۲ میلیارد ریال پروژه …

یک دیدگاه

  1. کاری انسان دوستانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *