کردستان رتبه دوم ایجاد اشتغال را بدست آورد

استاندار کردستان گفت: بیش از ۹۵ درصد تعهد یک ساله کردستان در اشتغال طی هفت ماه امسال محقق شده است و از حیث ایجاد اشتغال رتبه دوم کشور دارد.

 

به گزارش عدالت خبر به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموزان شهید و ایثارگر انقلاب اسلامی اظهار کرد: ۱۳ آبان روز تاریخی   در تقویم جمهوری اسلامی است، تمام حوادثی  که در این روز روی داده است مربوط به سلطه‌گری نظام سلطه و استکبار جهانی است.

وی خواستار شرکت آحاد جامعه بویژه مسوولان و مدیران در راهپیمایی روز جمعه  ۱۳ آبان شد و تاکید کرد: همه مدیران باید روحیه انقلابی خود را ابراز کنند.

وی گفت: اگر نارضایتی در میان برخی افراد جامعه وجود دارد مسوولان با عملکرد مطلوب خود در راستای جبران نارضایتی تلاش کنند.

استاندار کردستان افزود: مدیران با ارائه خدمات صادقانه و به موقع به مردم زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کند.

وی ایران را پرچمدار ایستادگی، مقاومت و مبارزه با استکبار دانست و گفت: این کشور در دوران جنگ فاقد سلاح و تجهیزات جنگی بود و ناگزیر سلاح جنگی را از سایر کشورها تهیه می‌کرد و امروز در دنیا متهم می‌شویم که کشور روسیه را در عملیات نظامی تجهیز می‌کنیم.

زارعی‌کوشا با اشاره به رفتارهای توطئه‌گرانه جبهه استکبار، تصریح کرد: ملت ایران با اتکاء به روحیه آزادگی، آزادمردی و ایستادگی ملت  ایران توانسته توطئه استکبارگران را خنثی کند.

وی با اشاره به خدمات ارزنده شهید سردار سلیمانی در آزادسازی چند کشور از یوغ استیلای داعش اظهار کرد: ترور این فرمانده محبوب و سردار بزرگ ایرانی به دستور رئیس جمهور آمریکا  نشان از درماندگی و ناکامی استکبار است.

استاندار کردستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین برای آحاد جامعه، یادآور شد: کارآمدی مدیر شرط جهاد تبیین است و اگر مدیری کارآمد نباشد تبیینی صورت نخواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تبصره (۱۶) ظرفیت مناسبی برای استان محسوب می‌شود اظهار کرد: امید است ماحصل این تبصره منجر به ایجاد اشتغال و درآمد واقعی برای جوانان شود.

وی خواستار پیگیری جدی مدیران به  اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان شد و گفت: از محل اعتبارت رئیس‌جمهور اعتبارات حوزه‌های راه آهن، کریدور شمال جنوب، پروژه آبرسانی با جدیت بیشتر پیگیری و دنبال شود.

زارعی‌کوشا اقدامات انجام شده در بخش اشتغال را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بیش از ۹۵ درصد تعهد یک ساله در هفت ماه امسال محقق شده است.

به گفته وی، سال گذشته کردستان با ایجاد ۱۶  هزار شغل رتبه ۳۱ کشور از حیث اشتغال بوده است، در حالیکه در هفت ماه امسال کردستان از حیث ایجاد اشتغال رتبه دوم کشور را داراست.

وی یادآور شد: در بخش مسکن ملی بیش از ۷۰۰ خانوار پول واریز کرده اما تاکنون زمین مورد نیاز آن مشخص نشده است.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد