قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / خبر / فرهنگ و هنر / راهیابی «زیبا عبدالملکی» و «پرشنگ سنگین آبادی» به جشنواره نهال امید

راهیابی «زیبا عبدالملکی» و «پرشنگ سنگین آبادی» به جشنواره نهال امید

۱۱ دی ۱۴۰۱ ۲۲:۵۷
مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: «زیبا عبدالملکی» و «پرشنگ سنگین آبادی» از استان کردستان در مرحله منطقه ای دومین دوسالانه قصه گویی «نهال امید» در همدان به مرحله کشوری این جشنواره راه یافتند.

به گزارش عدالت خبر، محمد مخدومی گفت: از ابتدای فراخوان جشنواره در مجموع ۱۴۶ اثر در ۲ بخش صحنه ای و دیجیتال به دبیرخانه استانی در کردستان ارسال شد که در نهایت با انتخاب داوران ۴۶ اثر به بخشی رقابتی در مرحله استانی راه یافت که از این تعداد ۲۵ اثر در بخش صحنه ای و ۲۱ اثر در بخش دیجیتال رقابت کردند.

وی افزود: در مرحله استانی دومین دوسالانه قصه گویی نهال امید در استان کردستان که آبان ماه سال جاری در کتابخانه مرکزی شهرستان سنندج برگزار شد به انتخاب داوران هفت اثر در بخش صحنه ای و ۶ اثر در بخش دیجیتال به مرحله منطقه ای به میزبانی استان همدان راه یافت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان اظهار کرد: دومین دوسالانه قصه گویی با عنوان «نهال امید» با شعار «قصه خوب؛ نسل خوب» و با هدف ترویج قصه گویی، شناسایی و تشویق و بهره مندی از توانمندی های شبکه کتابخانه های عمومی، کتابداران و اعضا، در۲ بخش قصه گویی صحنه ای و قصه گویی دیجیتال برگزار شد.

مخدومی شناسایی استعدادها تشویق و بهره مندی از توانمندی مختلف در کتابخانه های عمومی، استفاده از فعالیت های ادبی ادبیات روایی از جمله قصه، داستان و شعر در تعالی و مقاوم سازی فرهنگ مطالعه و در نهایت تولید و توسعه محتوای منطبق بر ترویج فرهنگ بومی ملی و اسلامی در کتابخانه های عمومی را از اهداف برگزاری دومین دوره این دوسالانه اعلام کرد.

وی یادآور شد: علاوه بر راهیابی ۲ قصه گو از کردستان به مرحله کشوری این جشنواره، به انتخاب داوران طاهره اصفهانی و مینا عسگری از کردستان به عنوان شایستگان تقدیر معرفی شدند.

مطلب پیشنهادی

سایت شهر دیواندره - عدالت خبر

سایت شهر دیواندره

پایگاه خبری عدالت خبر به عنوان سایت رسمی شهر دیواندره با حضور خبرنگاران رسمی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *