قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / خبر / ویژه / زیاد گرم کنیم یخ می زنیم / تعطیلی ادارات کردستان برای جلوگیری از افت فشار گاز

زیاد گرم کنیم یخ می زنیم / تعطیلی ادارات کردستان برای جلوگیری از افت فشار گاز

۲۵ دی ۱۴۰۱ ۱۷:۴۷

با برودت هوا و یخبندانی که در چند روز گذشته در برخی از شهرستان های کردستان حاکم شده است اگر شعله های بخاری را بیش از حد زیاد کنیم با قطعی و افت فشار گاز مواجه خواهیم شد.

گاز برای همه ایران
گاز برای همه ایران

عدالت خبر، امروزه اکثر منازل مسکونی در مناطق سردسیر از نعمت گاز برخوردار هستند و حدود یک سوم گاز در کشور صرف مصارف خانگی می شود. به همین دلیل با برودت هوا شعله های بخاری ها نیز زیاد می شوند تا خانه ها گرم نگه داشته شوند. اما همین افزایش مصرف باعث می شود شبکه سراسری گاز دچار افت شود و برخی از صنایع و منازل بدون گاز شوند.

خبر کاهش دما و هشدارهای هواشناسی در حدود ۱۰ روز گذشته بیشتر از هر زمان دیگری منتشر می شد تا هم دولت مردان و هم مردم به حساسیت موضوع پی ببرند. تمامی این هشدارها به این دلیل است که خبری به مردم منعکس شود آنهم این است اگر درست مصرف نکنید با قطعی گاز مواجه خواهید شد.

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به ریاست استاندار کردستان در راستای کاهش مصرف گاز تصمیم گرفت تا روزهای پنج شنبه را برای ادارات و بانک ها تعطیل کند و ساعات شروع بکار ادارات در تمام ایام را به تاخیر بیندازد. بر اساس این تصمیم تمامی ادارات و بانک ها تا پایان بهمن ماه ساعت ۹ شروع بکار خواهند کرد.

با احتیاط مصرف کنیم
با احتیاط مصرف کنیم

درست مصرف کردن باید نهادینه شود

کارشناس علوم تربیتی در ارتباط با درست مصرف کردن در ایام حساس اظهار می کند: بحث صرفه جویی باید در سال های اول زندگی هر انسانی برای او نهادینه شود. آموزش ها باید زمانی صورت گیرد که فرد در آرامش باشد و درک کند که صرفه جویی کردن در آب، برق و گاز آینده او و فرزندانش را تضمین می کند.

پوریا لطفی ادامه می دهد: متاسفانه زمانی تبلیغات برای انجام صرفه جویی صورت می گیرد که در بحران قرار داریم. در چنین موقعیتی ذهن دیگر پذیرای این تبلیغات نیست بلکه همه به دنبال این هستند که از بحران کنونی عبور کنند.

افت فشار گاز و قطعی آن زندگی بسیاری از مردم را مختل می کند و در نهایت باعث ایجاد هرج و مرج خواهد شد. مردم باید به این درک برسند که در چنین شرایطی اگر بیش از حد محیط خانه هایمان را گرم کنیم گاز قطع می شود و یخ می زنیم. اما اگر به صورت منطقی خانه گرم شود سایر مناطق کشور نیز به اندازه ما از نعمت گاز در این فصل سال سهیم خواهند بود.

بر اساس اطلاعیه های هواشناسی در روزهای آینده نیز شاهد سرما و ورود موج های جدیدی در کردستان هستیم. استان کردستان یکی از استان های سردسیر کشور است اما تاکنون شاهد قطعی گاز به صورت گسترده در این استان نبوده ایم.

دریا ویسی

 

مطلب پیشنهادی

پروژه مخابراتی در دیواندره

افتتاح چندین پروژه مخابراتی در دیواندره

مدیر مخابرات منطقه کردستان : همزمان با ایام دهه مبارک فجر، ۵۲ میلیارد ریال پروژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *