جلسه سه ساعته رفع موانع حوزه سد سیازاخ دیواندره

️جلسه سه ساعته شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دیواندره برای رفع مشکلات  روستاهای حوزه سد سیازاخ و آبگیری در سال ١۴٠٢در سالن جلسات فرمانداری برگذار شد.

سدسیازاخ دیواندره

به گزارش عدالت خبر، جلسه ای سه ساعته با حضور سید طاهر حسینی فرماندار دیواندره,بخشداران مرکزی و سارال ،مهندس محمدی مدیر اداره منابع آب,نماینده مجری طرح،مشاورین پروژه،کارشناسان حقوقی شرکت آب منطقه ای کردستان وروسای دستگاه های خدمات رسان و جمعی از اهالی روستاهای گله سور و شیخ حیدر در فرمانداری در راستای رفع موانع و مشکلات برای آبگیری سد سیازاخ درسال ١۴٠٢برگزار شد.

فرماندار دیواندره خواستار هم افزایی دستگاه های خدمات رسان برای تحویل سایت شیخ حیدر به اهالی محترم و آماده سازی سایت گله سور و آسفالت جاده های جایگزین این روستاها شد.

سید طاهر حسینی افزود: برای بهره برداری کامل سد سیازاخ در ماههای آتی باید کلیه دستگاه های شهرستانی و استانی تمام تلاش خود را برای رفع مشکل بکارگیرند.

امینی نماینده مجری طرح توضیحات لازم را درخصوص عملیتهای انجام شده در جاده ها و سایتها تشریح نمودند.

مهندس محمدی رئیس اداره منابع آب دیواندره گفت: از تمامی مردم روستاهای محدوده برای اتمام این پروژه عظیم خواستار همکاری صمیمانه شد و بیان نمود سد سیازاخ یکی از بزرگترین سدهای استان کردستان بوده و قطعا برای شهرستان بسیار مفید و مثمرثمرخواهد بود.

محمدی افزود: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان و مجموعه همکاران ذیربط در تلاش هستند هرچه زودتر با تامین اعتبار مورد نیاز امورات مربوط به  سد سیازاخ و پیرامون آن را در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانند. در این جلسه بعد از شنیدن خواسته های نمایندگان اهالی دو روستای حاضر در جلسه،مدیران دستگاه های خدمات رسان و کارشناسان آب منطقه ای کردستان توضیحات لازم را ارائه دادند.

 

سد سیازاخ دیواندره کجاست؟

سد سیازاخ دیواندره در محلی در نزدیکی شهر دیواندره احداث شده است. سالهاست این پروژه در حال ساخت است یکبار نیز در پایان دولت دهم به صورت نیمه کاره افتتاح شد همین موضوع باعث شد سال ها اعتبار این پروژه قطع شود. با پیگیری های فرمانداری دیواندره، نمایندگان مجلس شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در ادوار مختلف این پروژه دوباره فعال شد.