بازدید فرماندار دیواندره از طرح ملی خدمات نوروزی

فرماندار دیواندره به مناسبت آغاز ایام نوروز و مسافرت های نوروزی با هدف ارائه خدمات بیشتر به مشافران نوروزی از ایستگاه های هلال احمر شهرستان دیواندره بازدید کرد.

سید طاهر حسینی به همراه پیام جلالی مدیر عامل هلال احمر کردستان از طرح خدمات مسافران نوروزی و پایگاه امداد و نجات هلال احمر نوروزی شهرستان دیواندره بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دیواندره، تعداد ۲ ایستگاه طرح خدمات بشردوستانه سازمان جوانان  ۱ پایگاه ثابت  و یک پایگاه سیار در شهرستان دیواندره از ۲۴ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروزی بصورت ۱۲ ساعته آماده خدمت رسانی به عموم همشهریان، مسافران و گردشگران می‌باشد.

فرمانداری دیواندره - هلال احمر کردستان

دکتر پیام جلالی اظهار داشت: در طرح امداد نوروزی همچون سال‌های گذشته در دو حوزه اصلی امداد و نجات و جوانان جمعیت هلال احمر فعالیت خواهد داشت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان افزود: این طرح از تاریخ ۲۴ اسفند سال جاری الی ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد و در بیست و سومین طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافرین نوروزی، در حوزه جوانان ۱۲ پست ثابت و سیار که در مبادی ورودی شهرستان‌ها و مکان‌هایی که ازدحام زیاد است و بیشترین گردشگر را دارد پست‌های نوروزی جهت ارائه خدمات به هموطنان فعال است که در این پست‌ها فضای دوستدار کودک، نمازخانه و… در نظر گرفته شده است و با حضور جوانانی که با هلال احمر همکاری دارند و آموزش‌های لازم را در طی سال گذرانده اند، خدمات امدادی لازم به مسافرین ارائه میگردد.

او با اشاره به فعالیت‌های حوزه امداد و نجات در طرح نوروزی بیان داشت: در طرح نوروزی ۱۴۰۲، ده پایگاه امدادی ثابت جاده‌ای، یک پایگاه امداد هوایی، یک پایگاه امداد کوهستان، ۱ تیم واکنش سریع و همچنین ۵ پایگاه موقت فعال است که در محور‌هایی که سال‌های گذشته بیشترین آسیب را داشته اند جهت ارائه خدمات و انجام اقدامات امدادی به صورت آماده باش می‌باشند.

جلالی در ادامه عنوان کرد: در پایگاه‌های امدادی و پست‌های نوروزی خدمات مختلفی اعم از آموزش‌های امدادی، طرح پیمان، پیشگیری از اعتیاد و کمپین آموزشی هلال، اقدامات حوزه هلال احمر به هموطنان همراه با توزیع بروشور‌های آموزشی، فرهنگی و تبلیغی انجام می‌شود.

جلالی افزود: هدف از اجرای این طرح مشارکت جوانان در فعالیت‌های بشردوستانه و ارتقای ایمنی و سلامت هموطنان در سفر‌های نوروزی است که در این طرح خدمات مرتبط با مسافران و اجرای پویش بهرفت با مشارکت جوانان و امدادگران این جمعیت اجرا می‌شود.

او یادآور شد: جمعیت هلال احمر تمهیدات امدادی لازم را برای کمک به مردم و مسافران در شرایط مختلف اتخاذ کرده و با آمادگی کامل در خدمت هموطنان خواهد بود.