اولین جشنواره سارال با استقبال بی نظیر مردم برگزار شد

اولین جشنواره فرهنگی سارال با حضور گسترده مردم در روستای گیزمل سفلی برگزار شد.

جشنواره سارال - فرماندار دیواندره

به گزارش عدالت خبر، مراسم اولین جشنواره فرهنگی سارال با آیتم های شعر، اسب سواری، موسیقی، نمایشگاه صنایع دستی، نمایشگاه گیاهان دارویی و غذاهای محلی مورد استقبال مردم از شهرهای اطراف و بخش سارال قرار گرفت.

فرماندار دیواندره ضمن ابراز خوشحالی از استقبال مردم در این مراسم گفت: ثبت ملی سارال از اولویت های این برنامه است در تلاش هستیم اقدامات لازم در راستای ثبت ملی انجام شود و این جشنواره هم در همین راستا برگزار شده است.

سید طاهر حسینی ادامه داد: هدف دوم در برگزاری این جشنواره حفاظت از طبیعت بکر سارال و توجه ویژه به عمران و آبادانی تمامی روستاهای بخش سارال است. این طبیعت زیبا از گذشتگان به ما رسیده و ما باید تلاش کنیم به بهترین نحوه ممکن آن را به آیندگان برسانیم. شناسایی و نشان دادن فرهنگ و آداب سارال باید بیشتر از گذشته مورد توجه رسانه ها قرار کیرد.

محسن فتحی نماینده مردم شهرستان های سنندح، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم گفت: تمام تلاش خود را در خانه ملت برای ثبت ملی سارال انجام خواهیم داد و امیدواریم با پیگیری های مداوم بتوانیم بخشی از مشکلات سارال را کم و شاهد عمران و آبادانی این منطقه باشیم.

در کنار حضور گسترده مردم، مدیران کل منابع طبیعی، جانشین دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر، مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری کردستان، خبرنگاران رسانه های جمعی کردستان و مسئولان شهرستان دیواندره در این مراسم حضور داشتند.

اجرای شاعران شهرستان دیواندره، هنرمندان، سوارکاران و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی، گیاهان دارویی منطقه سارال و غذاهای محلی از جمله برنامه های این مراسم بود.

 

گزارش تصویری در لینک زیر

گزارش تصویری اولین جشنواره فرهنگی سارال دیواندره کردستان