ثبت نام طرح زراعت چوب درخت صنوبر در دیواندره

ثبت نام طرح زراعت چوب صنوبر در دیواندره در راستای طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور انجام خواهد شد.

به گزارش عدالت خبر، روابط عمومی اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دیواندره در اطلاعیه ای اعلام کرد: ثبت نام و تشکیل پرونده در طرح زارعت چوب درخت (صنوبر) به متقاضیان زراعت چوب در اراضی زراعتی دیواندره تا پایان اردیبهشت سال جاری خواهد بود.

درخت صنوبر دیواندره

در ادامه اطلاعیه منابع طبیعی دیواندره آمده است: با توجه به استمرار طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در سالجاری وفرصت زمانی محدود خواهشمند است بدون فوت وقت ،متقاضیان محترم جهت  تشکیل پرونده به واحد جنگل اداره مراجعه و درخواست های خود را تحویل نمایند.

مهلت ذکر شده قابل تمدید نمی باشد و به درخواست های واصل شده بعد از تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ ترتیب اثری داده نخواهد شد.در ضمن نهال صنوبر در سال ۱۴۰۳ تحویل داده خواهد شد.

 

معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور بخش‌های مختلف طرح کاشت یک میلیارد اصله نهال را تشریح کرد:

قرار است که یک میلیارد اصله نهال طی چهارسال کاشته شود که در چهار بخش احیای جنگل‌ها و مراتع طبیعی که حدود ۳۰۰ میلیون نهال برای این بخش در نظر گرفته شده است و بخش دیگر مربوط به زراعت چوب است تا فشار مضاعف بر بازار را کمتر کند و نیاز چوبی را تا حدود ۲۰ درصد تامین کند.

وی افزود: بخش سوم مربوط به کنترل گسترش بیابان‌ها و توفان‌های شن و گرد و غبار است و بخش آخر افزایش سرانه فضای سبز است و بر اساس ماده ۲۲ قانون هوای پاک باید تا سال ۱۴۰۶ سرانه فضای سبز را به ۱۵ متر مربع برسانیم.

آدرس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره: دیواندره خیابان شهید قاسم سلیمانی – روبروی دانشگاه پیام نور دیواندره – منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد