یادواره ۱۳ ستاره آسمانی گردان محمدرسول الله (ص) در دیواندره برگزار شد

آیین معنوی و یادواره ۱۳ ستاره آسمانی گردان محمد رسول الله (ص) که در منطقه تنگی سر کامیاران به شهادت رسیدند با حضور دکتر مهدی رمضانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ، فرماندار دیواندره، فرمانده سپاه پاسداران ،فرماندهان انتظامی ، خانواده های معزز شهدا ، مسئولین روز یکشنبه یازدهم تیر در  سالن ارشاد شهرستان دیواندره برگزار گردید.

یادواره شهدای دیواندره

به گزارش عدالت خبر دیواندره ؛ گردان ضربت محمدرسول الله (ص) شهرستان دیواندره متشکل از پیشمرگان کُرد مسلمان به منظور مقابله و پاکسازی منطقه از وجود ضد انقلاب، ۱۱ تیر ماه سال ۱۳۶۷ در منطقه تنگی سر از توابع شهرستان کامیاران با گروه های تروریستی درگیر شدند که در این درگیری ۱۳ نفر از اعضای این گردان به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ؛ یاد و خاطره شهدا همواره سرمایه ای است که باید در برپایی و احیای آن جامعه دینی و فرهنگی ما کوشا باشد.بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ ایثار  و شهادت است ،امنیت و آسایش کشور به برکت رشادت های شهدا و ایثارگران حاصل شده و همه ما باید قدردان آن باشیم.

دکتر رمضانی اظهار داشت: وظیفه داریم با حمایت از خانواده های شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دین خود را به شهدا ادا کنیم.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب بیمه شدن جامعه در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان می شود و برگزاری یادواره های شهدا فرصت مناسبی برای ترویج این فرهنگ است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه شهرستان دیواندره در دوران دفاع مقدس‌ شهدای گرانقدری تقدیم نظام اسلامی کرده است، یادآور شد: با گرامیداشت یاد شهدا راه و سیره آنها را در دفاع از آرمان های انقلاب ادامه دهیم.

مهدی رمضانی اضافه کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب کردستان سرزمین مقدس و مجاهدت های خاموش است و به همین علت است که شهدا در خاطرات شان آورده اند نباید بی وضو در این سرزمین راه بروید.

در این مراسم، سخنرانان در فضیلت مقام شهید و شهادت مطالبی را ایراد نمودند و در پایان از خانواده های معزز شهدا تجلیل بعمل آمد.

همچنین در سفر یک روزه مهدی رمضانی به دیواندره غرفه عفاف و حجاب در کانون شهید رشیدیان این شهرستان افتتاح گردید. این نمایشگاه در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از تاریخ ۱۱ تیر لغایت ۱۵ تیر دایر می باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان صبح امروز در سفر یکروزه با حضور در گلزار شهدای دیواندره و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، ضمن قرائت فاتحه با آرمان‌های والای بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و شهدا تجدید میثاق کرد.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد

بک لینک باکیفیت ارزان