تعداد داوطلبان حوزه انتخابی سنندج، دیواندره و کامیاران به ۷۶ نفر رسید

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کردستان گفت: تا پایان ششمین روز از مهلت مقرر ثبت نام داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان، ۲۴۷ داوطلب، ثبت نام خود را نهایی کردند.

انتخابات مجلس - کردستان

به گزارش عدالت خبر، محمد رضایی روز چهارشنبه  اظهار کرد: در حوزه انتخابی سنندج، دیواندره و کامیاران ۷۶ نفر، در حوزه انتخابی قروه و دهگلان ۴۹ نفر، مریوان و سروآباد ۵۱ نفر، بیجار ۴۴ نفر و سقز و بانه ۲۷ نفر تا پایان دیروز (سه‌شنبه) ثبت نام نهایی خود را انجام دادند.

وی در مورد ترکیب جنسیتی داوطلبان نیز گفت: از ۲۴۷ داوطلب ثبت نام کرده، ۱۶ نفر زن و ۲۳۱ نفر نیز مرد هستند.

کسانی می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند که در پیش ثبت نام شرکت کرده باشند این داوطلبان تا سوم آبان به منظور اعلام داوطلبی خود به درگاه وزارت کشور مراجعه و نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت نام و بارگذاری مدارک و گواهی‌های مورد نیاز اقدام کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان کردستان اضافه کرد: برابر قانون جدید، داوطلبان حتما باید پنج سال سابقه کار اجرایی، قضایی و یا پژوهشی داشته باشند.

رضایی یادآور شد: در اجرای ماده ۷ قانون «شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی»، ضروری است داوطلبان به یکی از شعب بانک‌های عامل دارای مجوز از بانک مرکزی مراجعه و یک شماره حساب غیرتجاری برای هزینه‌های انتخاباتی تعیین و یا افتتاح کنند و مجوز در اختیار قراردادن اطلاعات مربوط به حساب یاد شده به وزارت کشور و هیأت مرکزی نظارت، را به بانک مربوطه اعلام کنند.

در مرحله پیش ثبت نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۷۰۳ نفر در کردستان اعلام آمادگی کردند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند امسال برگزار می شود.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد