زنگ آب در مدارس شهرستان دیواندره به صدا درآمد

مراسم زنگ آب در راستای پانزدهمین جشنواره نخستین واژه با هدف جلب توجه به آب و حفظ و حراست از این مایه حیات در شهرستان دیواندره برگزار شد.

زنگ آب در دیواندره

عدالت خبر، این برنامه سه شنبه ۳۰ آبان ماه در قالب پانزدهمین جشنواره فراگیری “نخستین واژه” ویژه دانش‌آموزان با مشارکت امور آبفا دیواندره، آموزش و پرورش و سایر ادارات مرتبط در مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان برگزار شد.
در جشنواره زنگ آب شهرستان دیواندره، فرماندار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کردستان، مدیر امور آبفا دیواندره، تعدادی دیگر از مدیران ادارات، مربیان و دانش‌آموزان حضور داشتند.
جمال میرزایی مدیر امور آبفا دیواندره در این برنامه گفت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره، آموزش مدیریت مصرف آب و روش‌های بهینه مصرف به دانش‌آموزان و محصلان و همچنین افزایش شناخت دانش‌آموزان از وضعیت منابع آب استان است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان جامعه هستند، افزود: آنها سفیران شایسته آب در خانواده ها هستند و باید به سهم و توان خود فرهنگ مصرف صحیح آب در جامعه را از طریق خانواده های خود نهادینه کنند.

مدیر امور آبفا دیواندره تصریح کرد: نقش مربیان و معلمان نیز در مقوله حفظ آب بسیار مهم است و می توانند با ترغیب دانش آموزان به فرهنگ مصرف صحیح آب این رسالت مهم را به انجام برسانند.

میرزایی به توزیع تجهیزات و شیرآلات کاهنده مصرف آب در مساجد و مدارس و ادارات دیواندره اشاره کرد و گفت: سرانه مصرف آب شرب در شهرستان دیواندره ۲۵۰ لیتر در ثانیه است که نسبت به میانگین جهانی (۲۰۰ لیتر بر ثانیه) بیشتر است و باید با فرهنگسازی نسبت به کاهش این اختلاف عمل کنیم.

وی از برنامه ریزی برای بازدید دانش آموزان مقاطع مختلف از تصفیه خانه آب شهر دیواندره با هدف آشنایی آنها با مراحل تصفیه آب و آگاهی آنها از فرآیند این کار در آینده ای نزدیک خبر داد.

فرماندار شهرستان دیواندره نیز در این برنامه با تآکید بر نقش اقشار مختلف مردم و بویژه دانش آموزان در حفظ و حراست از آب خاطرنشان کرد: با روند فعلی مصرف آب در صورت عدم صرفه جویی ممکن است در آینده با مشکل مواجه شویم.

سیدجواد حسینی با اشاره به وجود سد سیازاخ به عنوان بزرگترین منبع تأمین آب این شهرستان گفت: تا پیش از راه اندازی تصفیه خانه آب دیواندره، مشکلاتی در حوزه تأمین آب شرب شهر وجود داشت، اما خوشبختانه پس از وارد مدار شدن این تصفیه خانه در حال حاضر مشکلی به لحاظ کمی و کیفی در تأمین آب شرب دیواندره وجود ندارد که در این راستا باید از شرکت آبفا کردستان و امور آبفا شهرستان دیواندره قدردانی کرد.

اجرای سرود و مسابقه و برنامه‌های شاد فرهنگی ویژه دانش آموزان، رونمایی از پوستر مسابقه آب و در نهایت نواخته شدن زنگ آب، از دیگر بخش‌های جشنواره پانزدهم نخستین واژه در شهرستان دیواندره بود.

گفتنی است نظیر این برنامه در سایر شهرستانهای استان کردستان نیز برگزار می شود.

زنگ آب در دیواندره زنگ آب در دیواندره

 

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد