نصب دستگاه جدید شتابنگاری زلزله در شهر هزارکانیان

بهره برداری از دستگاه شتاب نگارزلزله نسل جدید و اتصال به شبکه ملی شتاب نگاری کشور با هدف سیستم پاسخ سریع و هشدار سریع برای زلزله با حضور فرماندار شهرستان ، رییس راه و شهرسازی بخشدار سارال و شهردار در شهر هزارکانیان با اعتبار هزینه شده بیست میلیارد ریال برگزار شد.
شتاب سنج زلزله در هزارکانیان
به گزارش عدالت خبر، با توجه به نزدیکی شهرستان دیواندره به گسل زاگرس این شهرستان جزو شهرهای لرزه خیز استان محسوب می گردد و در صورتی که از مجموعه ای از دستگاههای شتاب نگار که دارای قابلیت هشدار و پاسخ سریع می باشند برخوردار باشیم از اینطریق همزمان با رویداد زمین لرزه داده ها ازـطریق این دستگاه به مرکز مدیریت بحران منتقل گردد و قادر هستیم بدانیم که کدام بخش از ناحیه و یا شهر بر اثر این زلزله بیشترین شتاب را تحمل کرده و احتمالا بیشترین خسارت به آن وارده شده است. بر اساس این اطلاعات نیروهای امدادی به مناطقی اعزام خواهند شد که بیشترین میزان خسارت بر آن وارد شده است. همچنین در مدیریت بحران پس از وقوع زمین لرزه ادارات برق و گاز قادر هستند جهت کاهش خسارات زلزله نسبت به قطعی گاز و برق در محل وقوع حادثه اقدام نمایند.

رییس راه و شهرسازی دیواندره با بیان اینکه مرکز تحقیقات راه مسکن و ساختمان به عنوان متولی شبکه شتابنگاری کشور نقش مهمی در طراحی سازه های مقاوم دارد با بیان اینکه ماهیت این دستگاهها سنجش ابعاد حوادث زلزله و خسارات ناشی از آن است افزود دستگاههای جدید دارای امکانات و حساسیت بیشتری نسبت به دستگاههای نسل قبل بوده و با قابلیت خود اطلاعاتی را در خصوص خطرپذیری منطقه ارائه می دهد که در طراحی سازه های مقاوم و ایمن سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد