ثبت ملی منطقه «سارال» از اولویت های گردشگری دیواندره است

ماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اولویت های گردشگری استان به ویژه شهرستان دیواندره باید ثبت ملی منطقه «سارال» باشد.

جشنواره-سارال-دیواندره-کردستان

به گزارش عدالت خبر به نقل از خبرنگار مهر، محسن فتحی عصر امروز در نخستین جشنواره فرهنگی «سارال» در شهرستان دیواندره اظهار کرد: برگزاری اینچنین رویدادهایی با محوریت زنده نگه داشتن آئین‌ها و سنن دیرین مردم از جمله ضروریات است.

وی افزود: استقبال بی نظیر مردم منطقه از نخستین جشنواره فرهنگی «سارال» نویدبخش اتفاقات بزرگ‌تر فرهنگی در این منطقه غنی است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اولویت‌های گردشگری استان به ویژه شهرستان دیواندره باید ثبت ملی منطقه «سارال» باشد.

فتحی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی امر در کمترین زمان ممکن مقدمات ثبت ملی منظر فرهنگی «سارال» را در دستور کار قرار دهند و ما نیز در کنار این حرکت ارزنده خواهیم بود.

سید طاهر حسینی فرماندار شهرستان دیواندره نیز در این جشنواره اظهار کرد: ثبت ملی منظر فرهنگی «سارال» از جمله انتظارات مردم این منطقه بوده و بدون شک شناسایی و شناساندن سارال به مردم ایران می‌تواند بر شکوفایی هرچه بیشتر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه بسیار مؤثر واقع شود.

سیروان بهرامی مدیر کل امور روستایی استانداری کردستان نیز در این جشنواره از اولویت قراردادن فعالیت‌های فرهنگی در روستاها به عنوان رویکرد محوری دولت سیزدهم در استان کردستان خبر داد و گفت: در کنار مردم منطقه «سارال» تا ثبت ملی این منطقه خواهیم بود.

برپایی نمایشگاه توانمندی‌های کشاورزی، دامداری، صنایع دستی، غذاهای محلی، بازی‌های بومی و محلی و آئین‌های سنتی از دیگر برنامه‌های جنبی این جشنواره بود که توسط تشکل‌های مردم نهاد منطقه اجرایی شد و استقبال گسترده مردمی را در برداشت.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد

بک لینک باکیفیت ارزان