تخریب و تصرف عدوانی پر تکرارترین جرم در دیواندره

تخریب و تصرف عدوانی ، ایراد ضرب و جرح عمدی ، تصادفات رانندگی و سرقت ۵ جرم پر تکرار در دیواندره می باشد

دادستان دیواندره

به گزارش عدالت خبر، محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در آیین تکریم و معارفه دادستان دیواندره گفت : نقش دادستان در جامعه بصورت توام ، مجری عدالت و ناظر بر اجرای عدالت است.

محمد جباری در این مراسم ضمن محکوم نمودن جنایات رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیست در به شهادت رساندن ملت مظلوم فلسطین ، اظهار داشت : ۱۸ اصل از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی به قوه قضاییه اختصاص پیدا کرده و در اصل ۱۵۶ این قانون ، ۵ وظیفه برای قوه قضاییه تعیین شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد : این وظایف شامل ، رسیدگی و صدور حکم ، حل اختلافات و تظلمات و شکایات – احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع – نظارت بر حسن اجرای قوانین – کشف جرم و تعقیب و مجازات مجرمین و اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه می باشد.

وی افزود : همچنین در بیش از ۳۶۰ ماده از قانون آیین دادرسی کیفری وظایف دادستان را مشخص کرده که نشان از جایگاه خطیر آن در جامعه می باشد . وی تاکید کرد : تحقق و ایفای این وظایف رکین ، باید با مشارکت ادارات مختلف اجرایی صورت گیرد و همچنین از ظرفیت مردمی نیز بهره گرفته شود.

جباری نقش دادستان را بصورت توام مجری عدالت و ناظر بر اجرای عدالت در جامعه توصیف کرد و اضافه کرد : رعایت حقوق بزه دیده ، بزهکار و جامعه بر عهده دادستان است و باید عدالت اجتماعی با رعایت این موارد در جامعه محقق شود.

دادستان عمومی و انقلاب سنندج ادامه داد : دیواندره جزء شهرستان های با میزان وقوع جرم پایین در استان است و ۵ جرم پرتکرار این حوزه قضایی شامل ، تخریب و تصرف عدوانی ، ایراد ضرب و جرح عمدی ، تصادفات رانندگی و سرقت می باشد که می طلبد تا از ظرفیت صلح یاران و متنفذین در جهت کاهش جرایم در شهرستان استفاده مطلوبی شود .

جباری بر ضرورت رفع نقاط حادثه خیز در محور سنندج به دیواندره تاکید کرد و افزود : مسیر رودخانه قزل اوزن از محدوده شهرستان های بیجار و دیواندره می گذرد و باید با برنامه ریزی های لازم در حفظ و صیانت از حریم و بستر این رودخانه که جزء حقوق عامه به شمار می رود ، اقدام شود.

در پایان این مراسم از زحمات سیروس پرویزی تقدیر شد و حکم انتصاب افشار امیر احمدی به عنوان دادستان جدید دیواندره به وی تقدیم شد.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد