خانه هلال روستای کوله شهرستان دیواندره افتتاح شد

خانه هلال روستای کوله بخش سارال شهرستان دیواندره با حضور مدیر کل محترم دفتر توسعه خانه های هلال جمعیت هلال احمر کشور افتتاح شد.

خانه هلال دیواندره

به گزارش عدالت خبر، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان روز دوشنبه در آیین افتتاح خانه هلال روستای کوله دیواندره اظهار کرد: آموزش و تقویت خانه‌های هلال، سبب آمادگی و آگاهی بیشتر اقشار جامعه برای مقابله با آسیب ها و کاهش آسیب های ناشی از حوادث غیر مترقبه می‌شود.

پیام جلالی ادامه داد: باتوجه به سیاست های کلی جمعیت هلال احمر، هدف اساسی از راه اندازی خانه های هلال، ارائه آموزش های امدادی در جامعه بخصوص در دورترین نقاط است.

وی افزود: امیدواریم این روند سیر صعودی داشته باشد؛ چرا که هر چه آموزش و آگاهی مردم بیشتر باشد، احتمال آسیب کمتر شده و کمک رسانی در زمان طلایی در حوادث و بحران بیشتر می شود و جمعیت هلال احمر بتواند خدمتی اثر بخش به مردم روستا ارائه دهد.

مدیر کل دفتر توسعه خانه های هلال جمعیت هلال احمر کشور هم اظهار کرد: خانه‌های هلال در راستای افزایش تاب آوری اجتماعی و اشاعه آموزش های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه اندازی می‌شود که می‌تواند در بخش مدیریت بحران محلی نقش مهمی را ایفا کنند.

عباس احدپور افزود: یکی از مهمترین اهداف خانه های هلال، آموزش با ابزار ساده برای حوادث در زمان طلایی است.

وی بیان کرد: برای پیشگیری از حوادث، مهم است آموزش و آگاهی بخشی جوامع، محله محور باشد که بتوان با ارائه مطالب و آموزه های امدادی از حوادث بزرگتر پیشگیری کرد.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد