آسفالت راه ۱۷ روستای دیواندره در دولت سیزدهم

استاندار کردستان گفت: در دولت سیزدهم تاکنون راه روستایی ۱۷ روستای دیواندره آسفالت شده که معادل ۵۰ درصد سال های قبل است.

استاندار کردستان زارعی کوشا

به گزارش عدالت خبر، اسماعیل زارعی‌کوشا صبح پنج شنبه در دیدار با مردم شهر هزارکانیان اظهار کرد: دو مجموعه داروسازی در استان راه‌اندازی می‌شود و کردستان به عنوان استانی توانمند در تمام زمینه‌ها و همراه با استعدادها و ظرفیت‌هایی در بخش‌های مختلف است.

زارعی کوشا خاطرنشان کرد: در ۲ سالی که از عمر دولت سیزدهم گذشته خدمات خاصی به نقاط مختلف استان ارائه شده و بی‌شک خدماتی که در این منطقه و استان ارائه شده این استان را از محرومیت خارج نمی‌کند اما تا حدودی چهره فقر را از استان می‌زداید.

وی اذعان کرد: در حوزه زیرساخت در ۲ سفر استانی رئیس جمهور به کردستان، ظرفیت خوبی برای استان فراهم شد و جزو استان‌هایی بودیم که مصوبات و اعتبارات خوبی برای آن تصویب شد و در جذب تخصیص‌های سفر نیز جزو اولین استان‌ها بودیم.

 

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: پروژه احداث راه شمالی به غربی استان یک خلأ است که در حال رایزنی برای فراهم کردن مقدمات این امر هستیم.

۱,۰۴۵ میلیارد تومان مصوبه تخصیصی سفرهای استانی رئیس جمهور به دیواندره

زارعی کوشا بیان کرد: یک‌هزار و ۴۵ میلیارد تومان مصوبه اختصاصی از سفرهای استانی رئیس جمهور به دیواندره اختصاص یافته است که بی‌سابقه بوده و می‌تواند باعث تحول در این شهرستان شود.

وی بیان کرد: ارتباط حیاتی مسیر دیواندره به مریوان طبق مفاد ماده ۲۳ یک نیاز مهم است و به مجوزهایی در سطح ملی و مصوبه مجلس نیازمند است که امیدواریم بتوانیم در این دولت مجوز آن را بگیریم تا خلأ ارتباطی این مسیر رفع شود.

استاندار کردستان اذعان کرد: در ۲ سال گذشته در حوزه راهسازی ۳۸ کیلومتر در شهرستان دیواندره راه احداث شده که این میزان میانگین احداث راه روستایی در کل استان در دوره‌های قبلی است.

زارعی‌کوشا گفت: شهرستان دیواندره در زمینه راه روستایی از میانگین استانی بالاتر است، و در بخش سارال با توجه به اینکه نسبت به سایر نقاط این شهرستان زمستان سختی دارد انتظار می‌رود راه روستایی در اولویت باشد.

 

اجرای طرح هادی در ۶۹ روستای دیواندره

وی گفت: در ۶۹ روستای شهرستان دیواندره طرح هادی اجرا شده که معادل میانگین استانی است، ضمن اینکه در دولت سیزدهم تاکنون راه روستایی ۱۷ روستای دیواندره آسفالت شده که معادل ۵۰ درصد سال‌های قبل است.

استاندار کردستان عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا پایان دولت سیزدهم کردستان در زمینه شاخص‌های پیشرفت به میانگین کشوری برسد و این استان را از محرومیت خارج کرده و به استان برخوردار در حوزه‌های مختلف تبدیل شود.

زارعی کوشا اظهار داشت: کریدور که دیواندره هم شامل آن خواهد شد، مطالبه اصلی ما است که ۱۱ هزار میلیارد نیاز به اعتبار دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اعتبار استان که کمتر از این مقدار است، ما به دنبال تأمین اعتبار این پروژه هستیم و ان‌شالله آن را حل خواهیم کرد.

استاندار کردستان وضعیت و مطالبه اینترنت را هم ضروری و به حق دانست و گفت: در مسیر و بخش‌های از راه این ضعف اینترنتی ملموس بود که امیدواریم در اولویت قرار بگیرد.

زارعی کوشا گفت: در این بخش ۱۲۸ روستا دارای اینترنت و ۱۱۹ روستا هم پوشش موبایل دارند.

گفتنی است؛ در مسجد شهر هزارکانیان میز خدمت مردمی با حضور استاندار و مدیران کل اداراتی که ایشان را در سفر به دیواندره همراهی کردند برگزار و مسائل و مشکلات مردم بررسی شد.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد