جشن تکلیف دختران دیواندره ای باشکوه برگزار شد

جشن تکلیف ۵۰۰ دانش آموز دختر دیواندره ای با عنوان جشن بهار بندگی فرشتگان زمینی کلاس در مسجد جامع شهر دیواندره برگزار شد.

جشن تکلف دختران در دیواندره

به گزارش عدالت خبر، رسیدن به سن تکلیف و رسیدن به تعالی و اوج بندگی اتفاق کوچکی نیست؛ جشن تکلیف یکی از لحظات ناب و سرنوشت‌ ساز برای کودکان است که برای همیشه در ذهن آن‌ها می‌ماند. همایش شهرستانی بهار بندگی فرشتگان زمینی کلاس سوم ابتدایی شهرستان دیواندره در روز چهارشنبه ۶ دی ماه جشن رسیدن به سن بندگی و عبادت ۵۰۰ نوگل شکفته شهرستان دیواندره با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی در مسجد جامع شهرستان دیواندره برگزار گردید.

جشن تکلف دختران در دیواندره

فرماندار دیواندره در سخنان کوتاهی با تبریک جشن تکلیف به دختران گفت: سن تکلیف از اهمیت زیادی برخوردار است و به منزله دعوت رسمی خداوند برای حضور در میهمانی بندگی است.

سید جواد حسینی با اشاره به اینکه ورود به سن تکلیف یک رویداد زیبا و متعالی است، ادامه داد: هدف از برگزاری این مراسم ترویج فرهنگ دینی، قرآنی، توسعه عفاف و حجاب در میان جامعه هدف و به خصوص  دختران و فرشتگان این مجلس است.

وی بر حفظ کامل حجاب از سوی دانش آموزان دختر تاکید و اظهار کرد: احترام به پدر و مادر، معلمان و بزرگ ترها و همچنین کمک به والدین خود در فعالیت های منزل از دیگر کارهایی است که از امروز بر شما واجب شده است.

جشن تکلف دختران در دیواندره

حاج ماموستا مرادی امام جمعه شهرستان دیواندره؛ جشن تکلیف فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با خداوند متعال است، زیرا انسان در این سن قانونمند می‌شود و بهتر می‌تواند با خدا ارتباط برقرار کند.

ماموستا جلال مرادی گفت: خدا بهترین و مهربان‌ترین دوست است، با درست نماز خواندن با خدا دوست می‌شویم، هر کاری داشته باشیم با خدا در میان گذاشته و مطمئن هستیم که راز ما را به کسی نمی‌گوید و اگر اشتباهی کردیم و طلب عفو کردیم ما را می‌بخشد و آن را به کسی نمی‌گوید.

جشن تکلف در دیواندره

گفتنی است؛ در این مراسم معنوی چند برنامه فرهنگی و هنری توسط دختران دانش‌آموز برگزار شد و دانش‌آموزان اولین نماز جماعت خود را به امامت حاج ماموستا ملا اسماعیل محمودی امام جماعت مسجد جامع اقامه کردند.

شما هم در قسمت نظرات در مورد این مطلب بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد